Mammillaria prolifera

Vienas iš mylimiausių kaktusų – krūmiškas, lengva prižiūrėti, žydi gelsvais žiedeliais iš kurių vėliau susiformuoja raudoni vaisiai. Gerai auga tiek saulėtoje vietoje, tiek daliniame pavėsyje. Priežiūra kaip ir daugumos kaktusų, vasarą laistoma gausiau, leidžiant substratui tarp laistymų išdžiūti, o žiemą laikoma beveik sausai.

Lietuviškai: mažoji mamiliarija

Mažoji mamiliarija (Mammillaria prolifera) kilusi iš Kubos, kur auga dykumose ir kalnuotose vietose. Tai labai senas augalas, atrastas 1768 m. Užauga iki 9 cm aukščio ir 4 – 7 cm skersmens. Stiebas rutulio ar cilindro formos, gausiai išsišakojęs. Areolės su gelsvais dygliais. Žydi kreminiais, rečiau rožiniais žiedais, kurie auga stiebo viršūnėje vainikėliu. Tarp žiedų kyšo pernykščiai raudoni vaisiai, kurie labai puošia augalą.

Šaltinis: Rojaus sodai

Jeigu kaktusai žiemoje šaltai, jų beveik nereikia laistyti. Esant palangėje 8 – 10 °C temperatūrai, lapkričio, gruodžio ir sausio mėnesiais jų galima visai nelaistyti. Jeigu temperatūra svyruoja nuo 10 iki 15 °C (aukštesnė nepageidaujama) kartą per dvi savaites, rytą, saulėtą dieną, atsargiai sudrėkiname žemę drungnu vandeniu, stengdamiesi neaplieti kaktusų. Vasarą ant kaktusų patekęs vanduo greitai išdžiūva, ir todėl jis nežalingas, o žiemą gali sukelti puvimą.

Žemės paviršius vazonuose dažnai sukietėja, susidaro plutelė, nepraleidžianti oro. Dažnas purenimas buka medine lazdele naudingas ir žiemą. Tai savotiškas „sausas laistymas“. Taigi, žiemojimo sąlygos – šviesu, sausa, vėsu.

Vasarą žemė vazonuose greitai džiūva. Paprastai laistant vazonuose žemę iš viršaus, vanduo greit nuteka ir žemė nespėja kaip reikiant sudrėkti. Todėl žemę patartina drėkinti šitaip: vazonai iki ¾ savo aukščio įstatomi į indą su drungnu vandeniu. Žemė prisigeria vandens pro dugne esančias drenažines skylutes, kai vazonų žemės paviršiuje pasirodo šlapios dėmės, jie išimami iš vandens ir statomi į savo vietą, atsukant į saulę tuo pačiu šonu, kurio jie buvo pastatyti. Taip drėkinant vazonuose žemę, sugaištama daug laiko, bet tai daroma tik du kartus per savaitę; kitomis dienomis kaktusai tik apipurškiami drungnu vandeniu, nuplaunant dulkes, kurios kliudo kaktusams kvėpuoti.

Šaltinis: Kaktusai, kaktusų priežiūros kalendorius

3 komentarai “Mammillaria prolifera

 1. Mūsiškė irgi žydi, o Kristina vis laukia, kada naujų uogų priaugs, labai patinka jas valgyti 🙂

  Patinka

   1. Plantaciją tektų užveisti 😀
    Skaniausia ir naudingiausia vis tiek natūralios, aš taip manau.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s