Tyrėjų naktis Molėtuose

Sesė paorganizavo ir per Tyrėjų naktį (rugsėjo 23d.) išsiruošėme į Molėtų observatoriją kartu su Neringa, Nerijumi (o 3 × R ir 2 × N, tik dabar pastebėjau :))

Molėtuose norėjosi ne tik aplankyti objektus, stebėti žvaigždes, bet ir paklausyti paskaitų, tad po darbų beveik iškart ir iškeliavome link Molėtų, nes paskaita nusimatė 20 val., o rekomendavo būt pusvalandžiu anksčiau.

Atvykę, nustebom, kad kaip ir nedaug mašinų, o pasirodė, kad mes tiesiog prisiparkavome daug tolėliau 😀 Žmonių buvo daug, paskaitų vienu metu vyko irgi keletas, pasirinkome „Supernovos – visatos perlai“, „Ar įgis pasaulis masę? Po paskaitų sekė Maksutovo sistemos teleskopo lankymas. Kol laukėme, nes kita grupė buvo dar neišėjus, gidas mus supažindino su matomomis danguje žvaigždėmis. O per mažąjį teleskopą dar spėjau pamatyti dvinares žvaigždes, prieš debesims viską uždengiant. Toliau sekė 63 cm. teleskopo lankymas, tik deja nieko per jį nežiūrėjom.

Pasibaigus paskaitoms ir ekskursijom, jau manėm lėksime, bet sudomino fizikinius eksperimentus demonstruojantys VU studentai. Dar neteko matyti šviečiančio agurko, kaip saugiai transportuoti daug balionų bei ragauti azote šaldytų vaisių, sausainių 😀

balionai azoteazote šaldytas maistasšviečiantis agurkas63 cm. teleskopas

Molėtuose

RENGINIAI MOLĖTŲ OBSERVATORIJOJE (Molėtų rajonas, Kulionių kaimas)

18:00-01:00 VAL. skirtingoms lankytojų grupėms dviejose salėse vyks populiarios paskaitos

Tuo pačiu metu kitos grupės lankysis prie 3-jų profesionalių teleskopų, kur mokslininkai pasakos apie savo darbą, demonstruos astronominių stebėjimų aparatūrą.

Mažesnėje observatorijos salėje bus demonstruojami mokslo populiarinimo filmai, komentuojami mokslininkų,

Lauke ir salėje įdomius fizikinius eksperimentus demonstruos VU studentai.

Bus išnuomoti 8-10 mėgėjiškų teleskopų, pro kuriuos esant geram orui į dangų galės pažvelgti kiekvienas observatorijos svečias.

Esant geram orui taip pat numatomas laužas ir galimybė padiskutuoti prie jo su mokslininkais įvairiomis temomis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s