Lenkija: Torunė, Griunvaldas, Olštynas 2011

Pagaliau savaitgalis, bet miegot ilgai neteks, nes 4:00 išvykstame nuo Spaudos rūmų į Lenkiją: Torunę, Griunvaldą, Olštyną.

04.02 (šeštadienis)

Anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Keliaujate per buvusias prūsų genčių žemes. Atvykstate į Torūnę. Ekskursija po vieną gražiausių Lenkijos miestų, dar vadinamu „Šiaurės gotikos perlu“. Torūnės senamiestis įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Po Krokuvos, tai antrasis Lenkijos miestas, galintis didžiuotis išsaugotu ir puoselėjamu viduramžiais suformuotu senamiesčiu bei gausybe architektūros paminklų. Apžvalginė ekskursija: miesto Rotušė, Šv. Dvasios bažnyčia, M.Koperniko namas, Kreivasis bokštas, Tilto vartai, gynybos siena. Paminklas N.Kopernikui. Vakare turėsite galimybę paragauti Torūnės alaus, o smaližiai sužinos žymiųjų Torūnės meduolių skonį. Nakvynė viešbutyje.

3:00 a jau juk tik miegoti nuėjom . Susipakuojame paskutinius daiktus, maistą, pasiruošiam pagalvėles (paskutinįkart keliaudami pamiršome prie durų ) ir keliaujam į išvykimo vietą.

4:15 pajudame su autobusu , laukia mažiausiai 9 val., bet čia geriausiu atveju be ilgesnių sustojimų, google.maps nepaskaičiavo, kad keliaus pilnas autobusiukas ir sustojimai užsitęs.

Apie 15 val. pasiekėme Torunę – Lenkijos gotikos perlą. Ekskursija po senamiestį, taip ir norisi kiekvieną pastatą įamžinti . Pasivaikščioję, keliaujame į žymiųjų Torunės meduolių muziejų, kuriame meduolių ragana mus įdarbina kepti meduolius Deja iškeptų valgyti nevalia – suvenyras , bet vietoje galima nusipirkti ir paragavimui . Po muziejaus laisvas laikas mieste, tad dar kartelį prasieiname pro eitas vietas, atidžiau viską apžiūrinėdami.

20 val. susitinkame numatytoje vietoje ir keliaujame į viešbutuką , kuris 15 min. nuo senamiesčio bei kelių parduotuvių. Dauguma ten ir patraukė, kai įsikūrė, apsipirkti .
Registratūroje kiek užtrunkama, nes pasirodo, jog vienviečių daugiau nei dviviečių kambarių . Tad kol gidė neišdalino vienviečių, negavome savo dviviečio. Po kokių 10min. laukimo įsikūrėme, tik deja į miestą bei į parduotuvę jėgų nebuvo (bent jau man tikrai ), labai jau miegas traukė , plius kitą dieną nusimatė anksti vėl keltis.

04.03 (sekmadienis)

Pusryčiai. Vykstate į Griunvaldą – Žalgirio mūšio vietą. Pernai buvo paminėtos 600-sias mūšio metinės. Aplankysite karo muziejų. Keliaujate į Olštyną – Mozūrų vaivadijos centrą. Ekskursija po puikų gotikinį miesto senamiestį, kurį 13-14 a. kūrė kryžiuočiai. Aplankote Olštyno pilį, kuriame ilgą laiką dirbo M. Kopernikas. Pasivaikščiosite po Turgaus aikštę, kurioje įsikūrusios jaukios kavinės ir aludės. Pamatysite Aukštuosius vartus, pro kuriuos ne vieną amžių atvažiuodavo keliautojai. Vėlai naktį grįžtate į Lietuvą.

6:30 (Lenkijos laiku), sočiai papusryčiaujame viešbutyje . Kadangi iki išvykimo buvo dar gera valanda, o oras vasariškas , ėjome pasivaikščioti po apylinkes ir aplankyti prekybos centrą, kuris sekmadienį pasirodo vėliau pradeda dirbti.

8:30 išvykstame į Griunvaldą – Žalgirio mūšio vietą. Nors ir vasariškas oras, bet Griunvalde vėjuota, galima būtų ir aitvarus skraidinti . Valandėle pasivaikštom, suvaidinam mūšio eigą ir keliaujame į paskutinį tašką – Olštyną.
Atvykus, tradiciškai ekskursija po senamiestį. Aplankote Olštyno pilį, kuriame ilgą laiką dirbo Mikalojus Kopernikas, tik deja į bokštą negalima, nes remontuojamas. Po pilies laisvas laikas na ir pietūs .

16 val. išvykstame iš Lenkijos, laukia ilgas kelias namo.
Vilnių pasiekėme 00:30 (Lietuvos laiku), sesė pamėtėjo iki namų. Namuose greitas daiktų išsipakavimas ir miegoti, juk pirmadienis reiks anksti keltis .

Keliavome su „Kelionių laikas“:

  • Programa:
  • Gidas:
  • Vietiniai gidai:

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s