Mažasis Baltijos kruizas: Talinas, Stokholmas, Ryga 2011

03.11 (penktadienis)

Labai anksti ryte (2.00 val.) išvykstame iš Lietuvos. Ryte ~ 11 val. atvykstame į Estijos sostinę Taliną. Ekskursija po Talino senamiestį pėsčiomis: Aukštutinis ir Žemutinis miestai, panoraminės aikštelės, Tompea pilis, „Ilgoji“ ir „Trumpoji“ koja, „Storosios“ Margaritos bokštas, Ilgojo Hermano ir „Žvilgsnio į virtuvę“ bokštai, Rotušės aikštės ansamblis, dailininkų gatvė, miesto gynybinė siena ir kt. Vakare keltu išplaukiame į Stokholmą. Kelte Jūsų laukia įvairios pramogos: karaoke, gyva muzika, diskoteka, daugybė parduotuvių, restoranai ir kt. Nakvynė kelto kajutėse.

Autobusas išvyksta 2:00, reik būt bent 15 min. prieš. O kodėl neatvykus dar šiek tiek anksčiau, užsiimsim vietas ir galėsim miegot. Deja, 1:30 autobuso nė kvapo.. šalta, vėjuota.. hmm.. o! yra dar laukiančių autobusiuko. Kad būtų linksmiau, iš dviejų šalimais mašinų groja skirtingų stilių muzika(kas garsiau).
1:45 pagal grafiką atvyksta autobusiukas, subėgam vidun, įsitaisom ir labos, nes laukia ilga kelionė link Talino.
Keli sustojimai pakeliui, du iš jų prie sienų.
Nuvykom i terminalą, bilietų nusipirkt iš anksto ir tada patraukėm i senamiestį.
Talinas pasitiko ne su gražiausiu oru, Lietuvoj kaip ir pavasaris, o čia sniegas, šlapdriba, vėjuota.. brr.. Vaikštant po senamiestį, gidė labai įdomiai viską pasakojo, gavom laisvo laiko. Apėjom kelis ratus, pakilom į išlikusią miesto sienos dalį pasivaikščiot.
Pietūs pažįstamo rekomenduotame restoranėlyje „Peppersack.
Patraukėm atgal į terminalą, išsidalinom bilietus, sužinojom, kas bus mūsų kambariokai (Tomas ir Vaida), nes kajutė keturvietė 🙂
~17 val. buvom laive, radom kajutę (pačiam laivo gale), kurioje vietos „daug“, ypač visas lovas išskleidus 😀
Įsikūrus, ekskursija po laivą: daug kavinių, barų, restoranų, supermarketas, boutique. Vakare įvairios pramogos: šokiai, karaokė, loterijos ir t.t. Einant miegot, jūra jau gerokai bangavo

03.12 (šeštadienis)

Atplaukiame į Stokholmą – vieną įdomiausių didmiesčių, pastatytų net ant 14 salų. Apžvalginė ekskursija po miestą, vadinamą „Šiaurės Venecija“: Karališkasis dramos teatras, Karališkieji rūmai, senoji Stokholmo Katedra, senamiesčio (Gamla Stan) siauros ir jaukios gatvelės. Riterių bažnyčia, kur palaidoti Švedijos monarchai, Parlamentas, miesto Rotušė (čia kasmet vyksta banketas, įteikus Nobelio premijas). Aplankysite “Vaza” muziejų, kuriame eksponuojamas didingas, iš jūros dugno iškeltas XVII a. karališkasis karo laivas, jūros dugne išgulėjęs 333 metus. Vakare keltu vėl išplaukiame į Taliną. Nakvynė kelto kajutėse

Keliamės anksti 7 – 8val (Švedijos laiku), kad pasigrožėt denyje vaizdais. Oras saulėtas, tad iškart kitas įspūdis
Atvykę i Stokholmą ~10val, subėgam į savo autobusiuką, patikrinus, ar visi turi savo kaimynus, važiuojam
Ekskursija po Rotušę ir jos sales, į kurią įleidžia tik užsirezervavus laiką ir gidą.
Keliaujam senamiestin, ekskursija po miestą, o vėliau laisvas laikas arba kas nori dar su gide eina. Kainos kandžiojos Gidė rekomendavo paragaut ledų, kurių Lietuvoj neteko matyt, su šafranų (deja nebuvo), tad ragavom: morkų sūrio pyrago, braškių sūrio pyrago, lavaza ir šokoladinių su airišku kremu skonių ledus . Dar minėjo, kad Nobelio muziejuje gaminami ledai, kurie tik ten ir parduodami. Lauke jų kol kas nepardavinėjo, o vidun neteko užeit, nes laiko būtų pritrūkę, plius muziejus mokamas.
Po miesto patraukėme link Vaza muziejaus. Po jo jau reik grįžti į laivą (kitą dieną, kai jau važiavom Rygos link žiurėjom filmą apie Vazos laivą )
Vakare pažiūrėjom, kad programa labai panaši bus vakarui prieš tai, tad su kambariokais patraukėm į viršutinį denį grožėtis tolstančio Stokholmo vaizdais, o kai jau visai sutemo užsukom pabandyt laimės su lošimo automatais, išleisdami paskutines likusias kelias kronas. Deja laimė neilgai šypsojosi, bent jau mums, kambariokai užtruko ilgiau, nes kai jau beveik pasiekdavo 0, vėl pasisekdavo ir vėl iš pradžių
00:50-1:00 laivas sustojo prie vienos iš Alandų salos, bet nesimatė, kad kas liptų ar išliptų.

03.13 (sekmadienis)

10.00 val. atplaukiame į Taliną. Išvykstame į Latviją. Ekskursija po Rygą. Rygos pilis ir gynybinė siena su parako bokštu bei Švedų vartais, Domo katedra, garsi savo vargonų skambesiu, „Trijų brolių“ namai, Rotušės aikštė, „Juodagalvių gildijos namai, šv. Petro bažnyčia, nuo kurios bokšto atsiveria vaizdas į Rygos senamiestį: Rygos Opera, Laisvės paminklas, didžioji ir mažoji miesto gildijos, „namas su katinu“, puošnios senamiesčio gatvelės. Taip pat susipažinsite ir Art Nouveau stiliaus architektūra, Riga dar vadinama šio stiliaus architektūros sostine. Laisvas laikas. Vėlai vakare grįžimas į Vilnių.

Keltis sunkiau, bet reik iki 10val susipakuot visus daiktus, o po to į denį stebėt, kaip artėja krantas ir ate ate laivui.
Autobusiukui pajudėjus, gide pasiūlė pažiūrėti filmą , deja iškilo bėdų, nes pulto baterija nusėdus Bet laimei Rimo kažkada pirktas pultelis, kad galėtų čiliake TV išjungt buvo su reikiama baterija. Pažiūrėjome filmą apie Vazos laivą, nes muziejuje tam laiko visai nebuvo, po to „Mamma Mia“ .
Laikas greit pralėkė ir buvom Rygoj Oras vėlgi buvo pavasariškas. Po pasivaikščiojimo su gide vėl buvo laisvas laikas. Bandėm prisiminti, kur buvom pastebėję česnako restoranėlį, į kurį norėjome užsukti užkąsti, bet nesisekė prisimint, kada ir kurioj daugmaž vietoj matėm Na bet po to užsukom į visai smagų restoranėlį, paragavom latviškų patiekalų
O pasibaigus laikui, grįžom autobusiukan ir patraukėm namo.
Važiuojant Lietuvos link, autobusui teko stot žymiai dažniau nei pirmą dieną, nes žmogeliai autobuso gale nesiliovė baliavot, o WC autobuse nebuvo.
Dar pažiūrėjom „Paskutiniai Brėmeno muzikantai“ ir animacinį filmą . Sustojus degalinėje jau Lietuvoje, buvo gera grįžt prie lietuviškų kainų ypač po Stokholmo.
23 val. jau buvome pradiniame taške iš kur ir prasidėjo mūsų kelionė.

Keliavome su „Inlt“:

  • Programa:
  • Gidas:
  • Vietiniai gidai:

Vienas komentaras “Mažasis Baltijos kruizas: Talinas, Stokholmas, Ryga 2011

  1. Neblogas kelioninis planas ir labai aktyvus. 🙂 Smagu, kad keliaujant atsiranda laiko ir filmams, kažkaip nuramina po aktyvios dienos. Asmeniškai kelionėse renkuosi jau ne kartą matytus filmus, ypač trilogijas. Vienas mėgstamiausių kelionių filmų, tai Julie Delpy “Prieš patekant saulei“ http://www.kinoteka.lt/dramos/pries-patekant-saulei-before-sunrise/. Jei taip netyčia keliausit traukiniais 🙂 po Europą.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s