Krokuva – Berlynas – Varšuva 2009

Pats laikas sukelti kelionių reziumė 🙂

Keliavome su: Aidu, Juliumi, Viktorija.

08.17 (pirmadienis)

Išvykom 7:30, tad Krokuvą pasiekėm vakarop. Kad atvykom, taip vėlai įtakos turėjo begalės remontuojamų kelio atkarpų Lenkijoj, dėl jų kur ne kur įvairių spūsčių buvo. Vienoj kelio atkarpoj visai užstrigom, gal avarija, o gal dėl remontų, bet eilė nusidriekė ilga ir visai nejudanti, tai nusukom į netoliese esantį keliuką, pasidarėm aplinkėlį .

Susirūpinęs Blue hostel’io administratorius, ar kas ten, keliskart sms atsiuntė, kada būsim.

Pats Hostelis priepat centro, tai atvykę užsinešėm mantą ir išėjom pasidairyt . Apėjom senamiestį ir nusprendėm užkąst kurioj kavinėj, išsirinkom prisėdom, bet taip niekas ir neaptarnavo, tai nuėjom kiton – gruziniškon . Kažkaip išėjo, kad nuvykom į Lenkiją o valgyt nuėjom gruziniško maisto, bet po to ėjom taisytis , vėl išsirinkom vietelę išgert, bet vėl nesulaukėm, tai patraukėm dar kiton . Taip ir patapo „kelionės tradicija“, valgyt ar gert kas antroj vietoj 😀

Hostely buvo wifi, bet neveikė , tai informatikai nebūtų informatikais, jei nesusirūpintų tokia problema, kai dar ir kompų vežėsi .

08.18 (antradienis)

Rytą (mūsų ~8, Lenkijos ~7val ) pažadino darbininkų keliamas triukšmas .

Dar pavaikštinėjom po miestą, po to ėjom užkąst (vėl tik antroj vietoj aptarnavo ), pamatėm, kad dienos patiekalas bus lietuviški šaltibarščiai, juk reik paragaut, kaip juos lenkai gamina. Na, bet taip ir likom neparagavę, nes šaltibarščiai tik nuo 13val gamina.

Iškeliavom , kelionė buvo smagesnė, nes sumažėjo remontuojamų atkarpų ir greitis leistinas buvo didesnis .

Vakarop pasiekėm Berlyną, apsipirkom, įsikūrėm pas Aidą (draugas, kurį namo parvežėm ir pas kurį pagyvenom) ir nusprendėm pavakarot namuose .

08.19 (trečiadienis) karšta

Aidui buvo paskutinė atostogų diena, tai jis pabuvo mums gidu , pavedžiojo po Berlyną. Bet ir užtaikėm ant pačių karščiausių dienelių +30C , kai Vilniuj sesė sakė .

Vakarop ėjom į parkelį, kur galima iškylaut, galima grilint 😀 Nusipirkom vienkartinių grilių, kepėm dešreles, sūriu įdarytus šampinionus. Parkelyje vyko gyvenimas: liaudis koncertavo, žaidė krepšinį, gaminosi valgius ir t.t.

08.20 (ketvirtadienis) vis dar karšta

Nusprendėm nuvažiuot į Renault saloną, kad pataisytų kondicionierių (teko kelionėje apsieit be jo), atrodė, kad brangiai neturėtų kainuot, nes ten reik skystį pakeist ar pan.. Bet, sutvarkymas nuo 100€ nusprendėm, kad gerai mums ir be kondicionieriaus .

Buvo tokia pat karšta dienelė kaip ir vakar, tad nusprendėm leist laiką, kur vėsiau, o tiksliau prekybos centruose. Ieškojom suvenyrų, kas drabužių, kas žaidimų ir t.t.

Vakarop Aidas buvo suplanavęs mus nusivest į mėgiamas vietas (turėjo A, B vieteles minty) . Iš pradžių nuvedė į B vietelę, ten buvo du kabokai šalia: vienas lauke – mokamas, tai pakilom aukštyn į kitą. Sužavėti nebuvom, visur grafiti, menininkai ten kuria/pardavinėja savo darbus, prirūkyta , žolės kvapas (nors nežinojom kaip žolė kvepia ). Vilniuj tai būtų visiškai apleista vieta, kur neaiškaus plauko žmonės renkasi, o vat užsienyje, tokios vietos populiarios .

Kadangi nei vietų buvo, nei buvom sužavėti kaboku, tai patraukėm link kaboko A, bet pakeliui Aidas prisiminė vietelę, tinkamesnę mūsų kompanijai.

Nuėjom į lauko kaboką, kur skambėjo: salsa, tango.. . Pasiėmėm ir įsitaisę prie upės kranto smagiai pasibuvom.

08.21 (penktadienis)

Pagaliau žadėjo atvėst, na ir lietučio. Tai anksti ryte, kaip reikiant palijo , o diena buvo kiek apsiniaukus .

Nuvykom į Bundestag’ą , čia galima nemokai iš aukštai pamatyt Berlyną, tik reik eilutėje atstovėt, kol grupelėm suleidžia, kol visus patikrina, tai ir prabėga laiko. Kai jau pasiekėm stogą, tai ir pradėjo , bet po kupolu nesvarbu. Ten, jei nori gauni audio gidą: anglų ar vokiečių kalba .

Namus pasiekėm šlapi, tad jau nebesinorėjo, kur daugiau ir beeit

08.22 (šeštadienis)

Nuvykom į Potsdamo parką, yra kur pasivaikščiot .

Vakare, buvom suplanavę pagamint Aidui lietuviškų cepelinų, tik bėda jis jokios tarkos neturėjo, o grįždami užsukę į netoliese, esančią parduotuvę irgi neradom, tai teko jam pasiskolint iš draugelio . Gavom dvi mažas tarkas, aišku ne „Žuravinka“/„Žemaitėja“, bet ir tai gerai

Rimas buvo užsisakęs lašinukų ruošimo pareigas, bet jam teko kiek suktis iš padėties, nes paprastų lašinių neradom .

Aš buvau apsiėmus cepelinų virimu, teko ne vienam dideliam puode, kaip pratus, o trijuose mažiukuose virt dėl to buvo prie puodų dugno prilipusių cepelinų.

Na, bet REZULTATAS buvo skanus, lyginant kiek laiko mes juos darėm, tai mes juos suvalgėm per labai trumpą laiką .

08.23 (sekmadienis)

Apsilankėm taip vadinamam blusų turguj. Vėliau Aidas buvo suplanavęs mus nusivest į japonų restoraną, kur už ~8€ galėjai valgyt kiek tik nori, tai labai skaniai papietavom, prisivalgėm sušių ir kitų skanumynų . Po to jau keliavom namo.

Vėlai vakare, dar nuvažiavom į parkelį , kur krioklių yra, tik nelabai kas matės, vien žvaigždžių šviesoje .

08.24 (pirmadienis)

Važiavom į zoologijos sodą, didelė teritorija, daug įvairiausių gyvūnų .

Vakare Aidui pagaminom lietuviškų šaltibarščių pagal Viktorijos receptą .

08.25 (antradienis)

Papusryčiavom, pridavėm tarą (Vokietijoj faina, kad surenka visokią tarą: skarbonkes, net plasmasinius butelius), už gautus eurus prisipirkom kelionei skanėstų. Iškeliavom .

Vakare pasiekėm Varšuvą, apsistojom Okidoki hostel’y, palyginus jį su Blue hostel, tai aplinka kur kas smagesnė, gyvesnė. Reikiamose vietose skelbimukai, kad jei ko pritrūko (pastos, šampūno, šepetuko, …), gali nusipirkti pas juos .

Susinešę mantą, išėjom į miestą pasivaikščiot . Vakarieniavom prie pilies sienos esančioje kavinėje, ragavom tradicinių ir ne lenkiškų patiekalų, mus aptarnavo išsiblaškiusi, bet faina padavėja 😀

08.26 (trečiadienis)

Papusryčiavom smagiam hostelio bufete, kur už 10 zlotų valgai kiek telpa: sausų pusryčių, bandelių su tepamu sūriu, džemu Na po valgių susikrovėm mantą ir iškeliavom.

Tik iš Varšuvos taip lengvai neišvažiuosi, teko ratais kvadratais važiuot, kol išvažiavome iš miesto 😀 o po to tiesiai namo.

Namai namučiai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s